اولین قدم خرید لوله 16 و 6 میلیمتری..

ببینید دوست عزیز، مقدار لوله باید با یه تخمین کلی خرید بشه نمیتونید خیلی دقیق از ابتدا برای شمایی که تازه میخواهید قطره ای کنید خرید انجام بدید و این هم در نظر بگیرید حتی اجرا کار هم اینکار رو نمیکنه چون قیمت لوله خیلی پایین هست و نیازی نیست سخت بگیرید، پس بطور چشمی اول متراژی که باید لوله از کنار درخت هاتون رد کنید و همینطور بوته گل ها رو تخمین بزنید بعدش باید برای بعضی درخت ها که نیاز میبیند دورش یک حلقه ایجاد کنید که درستهش حدودا یک متر از تنه که در مرکز هست فاصه بگیره، این رو هم به متراژ لوله اضافه کنید..

پس متراژ رو از کنار شیر آب تا آخرین درخت که قرار هست قطره ای بشه به علاوه هر درختی که نیاز داره دورش یه حلقه بزنید، حدودا هر درخت رو یک مترو نیم اضافه تر بگیرید و در نهایت 10 درصد به کل خرید لوله اضافه کنید.

حالا..میمونه لوله 6 میلیمتری، این لوله همونطوری که توی نقشه دیدید برای انشعاب گرفتن و هدایت آب به داخل گلدون ها استفاده میشه، قیمت خیلی کمی داره و بهتره که اگر گلدون دارید کنار باغچه یا نزدیکش هست از همین لوله هم به متراژ مناسبی تهیه کنید.

  • امتیاز

دومین قدم تهیه رابط قطره ای و اتصال به شیر آب..

خوب رسیدیم مرحله دوم..حالا باید یک اتصال برای لوله 16 میلیمتری به شیر آب   داشته باشیم و بعد تعدادی رابط قطره ای 16 میلیمتر بخریم، این رابط دقیقا بین لوله 16 قرار میگیره، پس وقتی لوله دو تیکه باشه و یا خودتون بخواهید ادامه پیدا کنه باید برای اتصالش از این محصول استفاده کنید، بخاطر قیمت کمش بهتره تعدادی تهیه کنید مثلا برای 100 متر لوله 10 تا حداقل داشته باشید..


  • پر فروش ترین ها..

قدم سوم، زانو و سه راهی قطره ای..

خوب در مرحله سوم باید تعدادی زانو و سه راهی قطره ای تهیه کنید، کاربرد زانو که بسیار ساده هست و در گوشه های باغچه برای زاویه 90 درجه استفاده میشه پس با یه تخمین کلی و بازهم یه مقدار اضافه تر به درخواست اضافه میکنیم. اما سه راهی قطره ای، ببینید دوستان، اگر به نقشه دقت کنید برای جاهایی که نیاز دارید دور یه درخت حلقه ایجاد کنید (اصولی ترین راه آبیاری قطره ای همین حالت هست) باید سه راه رو در مسیر لوله قرار بدید و به نافی سه راهی حدودا یک و نیم متر دیگه لوله وصل کنید و به دور درخت حلقه بزنید..

  • پر فروش ترین ها..

قدم چهارم، خرید قطره چکان یا دریپر قطره ای..

حالا برای این مرحله باید یه تعدادی قطره چکان بخریم، اول به این صورت عمل کنید، درخت هایی که نیاز دارند یه حلقه دورشون ایجاد بشه را بشمارید و ضرب در 3 کنید (برای اینکه در سیستم حلقه ای باید 3 دریپر یا قطره چکان برای هر درخت استفاده بشه)، و تعداد گلدون ها را هم بشمرید و به عددی که حاصل ضرب 3 بود اضافه کنید. حالا برای قسمت هایی که مثل بوته ها کنار لوله قطره ای قرار گرفتن و نهال هایی که باز هم از کنار این لوله رد میشوند برای هر کدوم یه سه راهی قطره چکان دار در نظر بگیرید و به سبد درخواست ها اضافه کنید..

  • پر فروش ترین ها..

قدم پنجم، بست های کلیپسی و انتهایی و ابتدایی

در این مرحله باید اقدامات نهایی تر برای فیکس کردن تمام اتصالات و کور کردن انتهای لوله ها اقدام کنید، خوب.. بدین صورت که خرید بست 16 میلیمتری یا کلیپسی بر طبق این نوع اتصالات: 

انشعاب ۱/۲×۱۶ = 1 عدد بست کلیپسی

رابط لوله قطره ای ۱۶×۱۶ = 2 عدد بست کلیپسی

سه راهی قطره ای ۱۶×۱۶ = 3 عدد بست کلیپسی

زانو قطره ای ۱۶ = 2 عدد بست کلیپسی

6 نازل پایه دار (سه راه قطره چکان 16 م.م.) = 2 عدد بست کلیپسی

شیر قطره ای ۱۶× ۱۶ = 2 عدد بست کلیپسی

در نهایت 10 درصد اضافه کنید به تعدادی که بدست اومده و به سبد خرید اضافه کنید.

در آخر باید برای انتهای لوله های که نیاز دارید کور شوند یک عدد بست عینکی هم تهیه کنید، فقط در خرید تعداد وسواس نداشته باشید ممکنه مسیر ها رو تغییر بدید یا اضافه کنید بعد برای یه قلم کوچیک تو دردسر نیوفتید.

در آخر هم باید برای اتصال لوله 6 میلیمتری که به گلدون ها هدایت میشه هم محصول مربوطه رو بگیرید اسم این محصول هم بست ابتدایی 6 میلیمتری هست.

  • پر فروش ترین ها..

قدم ششم، میخ مهارکننده و شیر قطره ای 16 میلیمتری..

تمام لوله هایی که بصورتی در باغچه قرار دادید و در کنار بوته ها، درخت ها و گلدون ها عبور دادید، حالابرای اینکه در مرور زمان جابجا نشه و سیستم قطره ای بهم نریزه باید با میخ مهارکننده لوله هارو ثابت کنید. یک مورد مهم استفاده از شیر قطره ای در مسیر لوله هست، باید برای بخش های مختلف مثلا اگر دوتا باغچه دارید برای هر کدوم یه شیر بزارید تا فشار رو تنظیم کنید تا تمام مسیر یکنواخت قطره ای بشه..

  • پر فروش ترین ها..

قدم هفتم، ابزار آبیاری قطره ای خانگی..

خوب دیگه آخرین مرحله خرید ابزارهای مهم هست که باهاش کار آبیاری قطره ای رو انجام بدید، یکی ابزار لوله سوراخ کن که یک عدد کافی هست نهایت اگر کار بزرگتری داشتید انجام میدادید که دو نفر یا بیشتر بودید میتونید به تعداد تهیه کنید، اون یکی هم چسب مخصوص قطره ای هست که بتونید قسمت هایی که نیاز هست رو آب بندی کنید..

  • پر فروش ترین ها..

راهنمای خرید لوازم آبیاری قطره ای خانگی